Slovenské prekladateľské firmy

Na Slovensku existuje mnoho firiem, agentúr a spoločností, ktoré sa zaoberajú tlmočením a prekladaním textov, rečí a pod. Slovensko totiž susedí s piatimi štátmi, a každoročne niekoľko tisíc obyvateľov vycestuje za prácou inde. Niekedy však daný jazyk nevedia a tak potrebujú pomoc od nejakej firmy.

Firmy pôsobiace na Slovensku ohľadom tlmočenia

Najviac častým miestom, kadiaľ sa slovenský národ poberá je susedné Rakúsko. Prečo? Štát je to rozlohou o niečo väčší ako Slovensko a má o 3 milióny obyvateľov viac. Aj napriek tomu, tam priemerný človek, ktorý tu zarobí za danú robotu 600-700€, tak tam dostane mesačnú výplatu až v hodnote 1200€. Oplatí sa mu to omnoho viac. Čo ak nevie jazyk a potrebuje pomôcť alebo poradiť s ťažkou nemčinou. Tu existuje hneď niekoľko odpovedí:

  • Aspena
  • Lexika
  • Abies
  • Lexman

Tu je hneď niekoľko firiem, ktoré sa zaoberajú tlmočením a prekladom textov. Aspena je na slovenskom trhu už viac ako 20 rokov, preto je overená a naviac má skúsených prekladateľov a tlmočníkov, takže vaše texty, poprípade životopis ak ide o prácu, budú zaručene preložené správne. Všetky tieto firmy si samozrejme za preklady niečo financujú, je to samozrejme na dohode a na uváženie ide aj o to, z akého do akého jazyka sa prekladá. Ľudia však môžu chcieť prekladať texty aj z iných dôvodov ako sú len pracovné. Zaslanie listu kamarátovi niekam do cudziny, poslať list nejakej popovej hviezde, ktorá sa nenachádza na území Česka a Slovenska a pod. Existuje tak mnoho vecí, prečo by človek potreboval pomôcť s prekladom textov a práve vtedy sa o slovo hlásia jednotlivé firmy a agentúry, ktoré vám zaručene pomôžu.

Takže ak chcete v najbližšej dobe niekam cestovať alebo poslať list do zahraničia iným jazykom, nebojte sa a najmite si profesionálov vo svojom obore. Nielen že budete nadovšetko spokojný, ale rovnako tak sa niečo nové naučíte a budete mať novú životnú skúsenosť s prekladateľmi, ak ste ju teda doteraz nemali.