Dôležitosť Angličtiny

V dnešnom modernom svete plnom nových technológií, globalizácie a svetových príležitostí sa ľudia čoraz viac približujú k sebe, či už vďaka sociálnym sieťam, technológiám alebo lacnejším transportom. Je to užasná vec, ktorá niekedy nebola možná. Veď niekedy sa ani nemohlo cestovať do susednej krajiny, nie to si chodiť po svete a práve teraz sme toho svedkami. Tento jazyk je prínosom ako pri cestovaní, hľadaní práce alebo pri štúdiu.

Problém však nastal keď táto doba skončila a ľudia zistili, že sa vlastne nemajú ako dorozumieť. Veď predsa komunikácia je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré človek dokáže a je veľmi potrebná. Vznikla tam prirodzená potreba pre jazyk, ktorý bude ľahký čo sa týka učenia, efektívny v rámci komunikácie a v neposlednom rade bude medzinárodný. Anglický jazyk spĺňal všetky tieto požiadavky a preto sa veľmi ľahko ujal vedenia a úplne prirodzene sa dostal do popredia. Stačí sa len obzrieť na okolo a všimnúť si, že angličtina sa nachádza takmer všade. Od medzinárodných letísk cez hotely, v práci až po lokálne obchody v malom meste.

Angličtina má dlhú tradíciu a to aj vďaka ich kolóniám, ktoré sa nachádzajú po celom svete. Britské kráľovstvo si dokonca založilo Spoločenstvo národov. Sú to vlastne všetky Britské kolónie a dokopy je ich po celom svete až päťdesiat dva. Práve vďaka tejto kolonizácií sa angličtina šírila a nakoniec vo všetkých z nich je Angličtina ako oficiálny jazyk. Aj to je vlastne dôvod prečo sa deti na základnej aj strednej škole učia angličtinu ako povinný jazyk pretože ak sa človek dostane za hranice Slovenska, do krajiny kde je iný jazyk tak v tej chvíli sa angličtina stáva jazykom číslo jedna. Ak sa napríklad stretne Mexičan a Švéd tak je jasné akým jazykom sa budú rozprávať. Každý z nás ma predsa skúsenosť s tým, že Vás oslovil cudzinec a rovno rozprával po anglicky miesto toho aby niečo skúšal povedať po slovensky a Vy ste nevedeli ako odpovedať.